Rozhovor se Stavrosem (Spirit of Patriot)

Rozhovor s jedním z nejznámějších hatepunkerů na světě. V hudební scéně byl známý jako bubeník na živých vystoupeních kapely Max Resist. I když je hatepunková scéna vcelku malá, tak i přesto je dnes čím dál tím více viditelná a to zejména díky osvětě mezi lidmi, kteří již pochopili, že být punker automaticky neznamená být rudý či poskok vládou placených organizací jako je Antifa. Za zprostředkování rozhovoru děkujeme kamarádovi, pro kterého je právě hatepunk životní cestou.

1. Oi! Mohl bys nám říci něco o sobě a o projektu Spirit of the Patriot?

Projekt Spirit of the Patriot jsem odstartoval v roce 2009 či 2010. Kurva, ani já sám si to přesně nepamatuju, protože původně jsem napsal píseň pro Řecko, která byla určena kapele Max Resist. Nakonec, ale můj přítel Roy rozhodl, abych ji zazpíval. A tak se pod dohledem mého dobrého přítele Roye zrodil projekt Spirit of the Patriot. Je to anti-PC (proti politické korektnosti) Oi Punk. Zcela bez rudých!

2. Se Spirit of the Patriot jsi už živě vystupoval. Plánuješ další koncerty? Má kapela stálé členy?

Ano, mám v plánu odehrát více koncertů. V současné době kapela nemá žádné stálé členy. Ale ve svém okolí mám dostatek přátel, kteří jsou v případě potřeby ochotni se podílet na vystoupení.

3. Žiješ raději v Řecku nebo v USA?

V USA. Situace v Evropě je velmi smutná a je velmi těžké tam získat práci, narozdíl od USA. Ekonomika v USA je stále zvládnutelná.

4. Mohl bys nám prozradit své oblíbené kapely v Řecku a v USA?

Za Řecko by to byla Filopatria, No Surrender, Battle Dogs, Th.re.at., KOimpressor, Straightline and Razorblade Nightmare.

Za USA hmm… Kdysi dávno byla Public Nuisiance z NYC dost šílená punková kapela, ale upřímně jsem nejčastěji poslouchal evropské RAC skupiny. Kapely jako Steelcapped Strength, The Jinx a jim podobní. Většina amerických skupin mě nudí.

5. Kdy ses dostal k punku, a která kapela tě na začátku nejvíc oslovila?

Pravděpodobně The Ramones. Jako malé díte si pamatuji, že otec je poslouchal a čím jsem byl starší, tím víc jsem si uvědomoval, že to byl punk, který jsem miloval.

6. V Řecku je hodně nových kapel, i těch hatepunkových. Nebude nějaký Punk’s not red koncert?

Díky hospodářské krizi si nemyslím, že by to tam bylo až tak velké.

7. Udržuješ kontakt s dalšími hatepunkery ve světě?

Ano, s některými mluvím na facebooku, haha. Lidé z Ruska, Ukrajiny, Německa, Španělska, Itálie, Řecka, Argentiny, Mexika, Brazílie, Chile, Bulharska, Kypru, Kolumbie a Uruguay. Pokud jsem na někoho zapomněl, tak se omlouvám, píšu si s hodně punkery našeho druhu.

8. Znáš nějaké české kapely?

Hmmm… možná ano, ale momentálně si žádnou nemohu vybavit.

9. Co tě baví mimo hudby?

Právě jsem úspěšně absolvoval Emergency Medical School a bude ze mě EMT (sanitní technik). Jezdit se sanitkou, zachraňovat lidské životy a vše kolem toho. Zdá se to jako vzrušující práce a já chci dělat něco pozitivního, pomáhat lidem. Díky tomu můžu jít z práce domů s pocitem, že mé činy někomu zlepšili život. Jakmile se zbavím svého strachu, že budu muset být tak vysoko na tom zkurveném žebříku, tak se přihlásím na dvouletou hasičskou zkoušku, hahaha

10. Prozraď prosím neznalým, co znamená slůvko „Malaka“ .

Malaka doslovně znamená „onanista“ (chlap, který moc masturbuje). Může to být použito jako urážka nebo jako náklonnost. „Hej malaka, já tě zabiju!“ nebo „Heeej malaka chyběl jsi mi!“ hahaha

11. Na kterou skladbu Spirit of the Patriot jsi nejvíc hrdý?

Jsem skutečně hrdý na píseň „Christians, Jews And Muslims“, protože se jedná o poselství, díky kterému se cítím tak silný. Kvalita téhle nahrávky není zrovna moc dobrá a proto, abych s ní byl plně spokojen, mám v plánu ji přehrát v lepším studiu.

12. Děkuji za rozhovor, slova na závěr patří tobě.

Děkuji za rozhovor a všem NS punx, kteří si to přečtou. Zůstaňte hrdí a silní. Já vím, že je těžké být sám, obzvlášť když jste ve svém městě jediný punk, který má tyto nacionalistické názory a nemůžete jít na většinu koncertů, protože stojíte proti přesile špinavé antify. Nezapomeňte, že jsme (nacionalisté), kteří mají pravdu a stojí na správné straně. Nemusí nás být mnoho, ale jsme celosvětově sjednoceni a skuteční rebelové, kteří bojují proti celému světu. Jsem na vás tak hrdý, když vás vidím kluci. Vy jste ti, kteří tvoří tuto hudbu. Zůstaňte věrní!

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *