Rozhovor s Blackout (leden 2015)

Blackout


1. Ahoj, představovat Vás není třeba. Nicméně, jak dlouho jste na scéně? Členové tvé kapely účinkují i jinde?

BlackoutBlackout prošel několika podobami. Na začátku devadesátých let byla původní sestava dvoučlenná. Zakládajícími členy byl Stinko a Miffy z Celtic Warrior. Okolo roku 1996 jsem se přidal já (Brad) a krátce na to Stinko navrhl, že společně s naším dlouholetým kamarádem Freemanem reformujeme Blackout. A tak jsme jako tříčlenná kapela (Brad, Stinko a Freeman) nahráli dvě písně pro kompilaci Voice of Britain vol 1.

Bohužel v roce 1998 Stinko zemřel. A tak se kapela dala znovu dohromady až v roce 2005, kdy se nám podařilo získat solidní sestavu a vrátit se na scénu jako pětičlenná kapela.

Členové kapely, včetně mě, byli zapojeni do různých projektů. Já jsem mnoho let hrál v Celtic Warrior a samozřejmě také v Brutal Attack, který funguje dodnes. Freeman v minulosti hrál v Celtic Warrior a také bubnoval v několika dalších projektech včetně White Lighting, kde hrál společně s Ozzie Nigelem a Billym. Steve, náš baskytarista na krátkou dobu hrál v Battle Standard. Nikdo jiný do žádných dalších projektů či kapel zapojený nebyl.

g_blackout_052. Jsi znám svým účinkováním v kapele Brutal Attack. Co říká Ken na tvůj projekt?

Pokud jde o Blackout, tak Ken nás hodně podporuje. Na našem prvním CD dokonce zpíval cover verzi písně od Brutal Attack – End of my race. Také nám, na našem druhém CD, umožnil udělat cover verzi jeho songu Black September. Nemůžeme mu dostatečně poděkovat za jeho podporu.

3. Plány do budoucna? Koncertování, nová alba?

Naše plány do budoucna jsou koncertovat tak často, jak to jen lze a doufáme, že tento rok vyjde i naše třetí CD.

4. Na skinheadské scéně jsi již dlouho. Co říká tvé okolí na to, že jsi skinhead? A co to znamená pro tebe být skinhead?

Být skinhead je pro mě způsob života. Možná to zní jako klišé, ale tak to je!

g_blackout_025. Co si myslíš o nových trendech, které dnes hodně lidí propaguje (Hardcore, RAP, apod)?

Skutečně nejsem fanoušek Hardcore či RAPu. Ale jsou-li na scéně lidé, kteří to podporují a jejich vzkazem je NS/WP, tak pak je to v pořádku. Musíme se pokoušet získat podporu dnešní mládeže a pokud to bude prostřednictvím těchto žánrů, tak pak je to dobrá věc.

6. Co apolitičtí skinheads? Jaké vztahy mezi Vámi panují?

Osobně nemám s apolitickými skins žádné vztahy. Udivuje mě, proč tolik skins, kteří jsou známi jako nacionalisté navštěvují oi! koncerty, ale z nějakého neznámého důvodu se neúčastní akcí Blood & Honour?

Blackout7. U nás je scéna dost v úpadku. Mladí lidé nejsou a staří často rezignují. Jaká situace je u Vás?

Situace ve Velké Británii je hodně podobná. Je velmi obtížné dostat naše poselství mezi mladé lidi a to i přesto, že mladí lidé jsou internetovou generací. O scéně je na internetu možné získat mnoho informací, nicméně se nezdá, že by měli o rasu a národ zájem!!! Mají jen velmi malou či žádnou hrdost na naši úžasnou historii a kulturu!! Nebo na velké úspěchy bílé rasy…

8. Jaké jsou tvé životní priority?

V první řadě je mou životní prioritou postarat se o svou rodinu. Zůstat zdravý, jak jen to bude možné, tvrdě pracovat a pomocí naší hudby pokračovat ve snaze šířit naše poselství mezi co nejvíce lidí.

9. Jaký je tvůj názor na Národní Frontu? Existuje politická strana, kterou podporujete?

V sedmdesátých letech byla Národní fronta velmi velká strana. V dnešní době je bohužel jejich podpora mnohem menší. Z naší kapely není nikdo, kdo by byl v nějaké politické straně aktivní. Nicméně podporujeme jakoukoli stranu, která se snaží prosazovat 14 slov.

10. O Ianu Stuartovi toho bylo řečeno mnoho. Máš s ním nějaké vlastní zážitky? Jak hodnotíš zpětně jeho životní cestu?

Bohužel Ianova životní cesta byla příliš krátká. Přesto mu tolik dlužíme. On nám dal Blood & Honour a vědomí toho co je správné. Nesmíme NIKDY zapomenout na vše, co řekl a udělal a na tu skvělou hudbu, kterou tu zanechal. Pamatuji si, když vzniklo Blood & Honour jako nezávislý hlas Rocku proti komunismu. Měli bychom žít jeho ideály a v boji na vše ostatní zapomenut. Stačí jen, když si vzpomeneme, co jednou řekl: „Barvou naší uniformy je barva naší kůže“ …. Hail ISD

11. V České republice jsi několikrát vystoupil společně s Brutal Attack. Jak jsi vnímal scénu u nás? Co tě na České republice nejvíce zaujalo?

Vždy nás v České republice bavilo hrát. Koncerty měly vždy velmi dobrou atmosféru. Mnohokrát byla venku i policie, což mě mrzelo, protože k žádným problémům nedocházelo. Ale na vině je vláda, ta policii dává tyto rozkazy.

g_blackout_0412. Jak často hrajete? Máte dostatek času na kapelu?

Zkoušíme tak často, jak je to jen možné. Ale všichni máme rodiny / děti a také všichni máme své pracovní závazky. A tak je někdy problém odehrát tolik koncertů, kolik bychom chtěli.

13. Která kapela ti v poslední době udělala největší radost?

Která kapela mi v poslední době udělala radost je velmi těžká otázka. Během tolika koncertů, které jsme po celé Evropě měli, jsme viděli velké množství kapel. … Ale musím zmínit italskou kapelu Legittima Offesa, tihle kluci jsou naši dobří přátelé a na živo jsou skvělá energická kapela.

14. Jaké bylo tvé první tetování? Které pro tebe nejvíce znamená?

Mé první tetováni byl Velšský drak. Jelikož se jedná o vlastenecký symbol mé země, tak pro mě hodně znamená.

15. Anglie je nádherná země s úžasnou historií. Co pro tebe znamená být angličan?

Anglie je velmi krásná země, ano. Ale být Angličanem pro mě neznamená nic. Jsem Velšan. Všichni z Blackoutu jsme patrioti a milujeme Wales, stejně jako Velkou Británii.

Blackout16. Jak vidíš budoucnost své země?

Budoucnost teď vypadá dost bezútěšně. Naše vlády se můžou přetrhnout, aby potěšili a uspokojili muslimy. V budoucnu si myslím, že díky tomu dojde k hodně konfliktům… ale islám je jen část problému. Hlavní věc, která mi dělá starosti je „New World Order“, který se snaží kontrolovat masy a snaží se nám radit, jak máme myslet a nutí nám své nemocné ideály multi-kulturalismu.

17. Co tě v osobním životě nejvíce naplňuje?

Co mě v životě nejvíce naplňuje? Určitě je to vztah s mou krasnou ženou Kim a samozřejmě má rodina. Velkou roli v mém životě také hraje má hudba a práce na ní.

18. Děkuji za rozhovor. Slovo závěrem.

Mnohokrát děkuji za optání s námi udělat rozhovor. Moc děkujeme všem, kteří navštěvují naše koncerty a kupují naše CD. Nelze dostatečně poděkovat za Vaši podporu, bez Vás by jsme nebyli nic. A každý, kdo toto čte: Prosím pokračujte v boji za 14 slov.

One thought on “Rozhovor s Blackout (leden 2015)

  • Únor 17, 2016 at 12:01 am
    Permalink

    excellent issues altogether, you simply gained a new reader. What could you recommend in regards to your put up that you made a few days in the past? Any certain?

    Reply

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *