Legie Nenávisti – Rozhovor (1993)

Opětovně Vám po delší prodlevě přinášíme „retro“ rozhovor, tentokrát s kapelou Legie Nenávisti, pořízený z ještě v tu dobu strojově psaného šlapanického zinu Fénix, pořadového čísla 6, roku… no? Proběhl koncert Buldoku a No remorse s Krátkym Procesem, jezdívalo se na Diktáror, vznikl BHS. Vycházel Patriot, Árijský boj, Náš hlas…. Smutné období, kdy zemřeli Erik Banks a Ian Stuart. Rok před smrtí Joe Rowana…

 

Článek je převzat bez jakýchkoliv korekcí, avšak „demokraticky“ cenzurován, proto jsou jména nahrazeny přezdívkami a věk nezveřejněn. Uvedené názory nemusí vyjadřovat stanovisko redakce. :)

 

LEGIE NENÁVISTI

 

„No, a je tady ještě jedno interview, tentokrát s hodonínskou kapelou LEGIE NENÁVISTI. Musím ale říct, že jejich odpovědi ve mně zanechali dost rozpačitý pocit. Je to ovšem celkem mladá kapely a tak posuďte sami.

 

 1. Kdy a kde jste vznikli?

No, vznikli jsme v Hodoníně a to u piva, asi v 89 roce. Ale naše cesta, než jsme se rozjeli naplno byla dlouhá, takže úplný vznik je asi před 5-6 měsíci.

 1. Složení, věk, zaměstnání?

Složení bylo složité, ale konečně se ustálilo:

Vocal a guitar – Broskva, malíř

Bass guitar – Sport Billi, číšník

Drums – velkej tvrdej Marvin, zedník 

 1. Kolik jste měli koncertů a s kým?

Před časem jsme měli být v Hradišti, ale tam to kikslo, no a pak ve Skalických horách, ale tam jsme měli vypůjčeného basáka a na ostro s celou kompletní sestavou to bylo teď nedávno 13. 2. ve Skalici a to jsme hráli se Slovenskou ligou a novou slovenskou kapelou Memorandum.

 1. O čem jsou vaše texty?

Naše texty jsou především dost rasistické a jsou o tomhle bordelu co je kolem nás a co by se s tím mělo udělat. Taky o lepší budoucnosti, o hrdé bílé rase a čisté zdravé Evropě. V našich textech se dost objevuje i nacistická otázka a úcta k druhým organizacím a hnutím, které jdou za bílou rasu.

 1. Oblíbené kapely a jestli měly na vás vliv.

Broskva – oblíbených kapel mám spoustu, ale že by měli vliv na naši tvorbu, tak můžu otevřeně říct a po pravdě, že neměly!

Billi – Ze zahraničí to je Endstufe, se Slovenska Slovenská Liga a Krátky Proces, z Čech Buldok a z Moravy Valašská Liga.

Marvin – K. Proces, Slov. Liga, Val. Liga a ze zahraničí asi Combat 84, 4 Skins a Skrewdriver. 

 1. Máte nějaké demo?

Demo? Zatím nemáme, ale připravuje se už brzy. Mělo by tam být asi 11 písniček a mělo by se jmenovat „Nonstop rasismus!“

 1. Vaše oblíbená osobnost a proč.

Broskva – Z politiky Benito Mussilini, Josef Goeggels, Le Pen a Martin Sommer. Z hudební stránky je to Ian Stuart. Proč? Všechno jsou to osobnosti, které věděli a vědí co chtěli a chtějí.

Billi – Václav Klas, protože vykládá dobré vtipy. Martin Sommer, protože to byl správný chlap a věděl co dělá. Z hudby Broskva a Ian Stuart. Proč? Protože jsou to lidé, kteří něco dokázali.

Marvin – Dr. Josef Tiso, Andrej Hlinka a kluci ze Slovenské Ligy a Ian Stuart. Proč? Protože jsou to lidé, kteří něco dokázali. 

 1. Jaké je vaše politické přesvědčení?

Broskva – Za osmihodinovou práci dostat slušný plat, tak aby se s ním dalo dobře vzžít.

Billi – N. S.! A žít na dobré úrovni.

Marvin – Dobře si vydělat a žít si na dobré úrovni. 

 1. Máte nějakou oblíbenou politickou stranu?

Broskva – PNFE, zaniklou NSDAP, nově vznikající stranu na Slovensku SNF, NFL a naši vznikající, alespoň doufám, NSS-ČM.

Billi – NPD, NSDAP a nově vznikající NSS – ČM.

Marvin – SNF 

 1. Váš názor na W.A.R., Blood and Hnour, White Woman a KKK?

Broskva – To je přece jasné už v našich písních ne?

Billi – Poslouchejte naši muziku a uslyšíte.

Marvin – K tomu není co říct, to je jasný. 

 1. Váš názor na rennes?

Broskva – beru je, ale nesmí to být jen holky, které v tom vidí módu a aby se mohly s kde kým kurvit.

Billi – Nesmí chybět a nápodobně jak řekli kluci.

Marvin – ale jo. Ale nesmí být takové jak říká Broskva. 

 1. Jak to vypadá se skins ve vašem městě?

Docela dobře, i když spousta jich je momentálně na vojně, co se týče nových tzv. piškotů, tak ty moc nebereme. Oni se schází sami a v jiných putykách. Taky už nám udělali i ostudu a proto k tomu máme takové důvody. Jinak to jde. Až na akce, které polevily. Větší problémy zatím nejsou, jen s policií jako všude jinde no. Pokud se nějaký problém vyskytne, tak se ho snažíme vyřešit sami s jakýmikoliv následky.

 1. Jak dlouho jste skins a co to pro vás znamená?

Broskva – Jsem skin od prváku, to je od roku 1989m to u nás na Hodonínsku akorát začínalo. My jsme to vlastně u nás zakládali, Drahoš, Šeďa, Billi a já. To jsme ještě úplně nevěděli co to obnáší být skins. A co to pro mě znamená? Především dobří lidé a kluci kteří se postavili proti tomu co se nám tu nelíbí a dáváme to nahlas najevo a pak spousta dobrých kámošů na který se můžeš spolehnout, že tě podrží. A když se něco semele, tak jsou při sobě.

Billi – Já jsem skin 3 roky. Jsem rád, že takoví kluci jsou tady a že se umí tvrdě postavit proti tomu nepořádku co je všude kolem. A dobrá pevná parta.

Marvin – Já už čtyři roky, to to utíká. A co to pro mne znamená? Lidé kteří se tvrdě beze strachu proti tomu co ničí naši zem a vůbec co se jim tady, nebo na společnosti nelíbí- A pak správní kluci na které se můžeš spolehnout. 

 1. Co si myslíte o skinheads v Čechách a na Slovensku?

No v Čechách jak kde, na některý bych mohl nadávat a některý chválit, ale myslím si že na severu Čech jsou lepší kluci než na jihu. Někteří jsou dost namyšlení a myslí si bůhvíco nejsou oni a kromě nich je nic nezajímá. V Sudetech je to dobrý, tam jsou dobří skins, hlavně okolí Teplic. Jinak u nás jsou skins ještě nejednotní, ale zatím to vše ještě vzkvétá a má velkou šanci do budoucna. Na Slovensku si myslím že je to jako u  nás, taky mají své problémy jako my. Co se týče kluků jsou dobří. Dá se s nimi vycházet.

 1. Váš názor na ANC, OSN, ZOG

ANC – Pryč s celým kongresem a s Mandelou!

OSM – Nesouhlasíme s OSN!

ZOG – Neseznámili jsme se s ZOG 

 1. Váš názor apartheid, fašismus a N. S.

Apartheid – Dobrá věc, měl by se uplatnit i u nás!

Fašismus – Lepší než komunismus, jinak věc názoru.)

N. S. – U nás není, jako ve vládě, jinak mezi lidmi je ho dost. Mel by se uplatnit a rychle. 

 1. Co si myslíte o naší politické scéně?

Broskva – Tomu se ani politika říct nemůže. Je to tady stejné jako předtím, samý ž***bolševik a dopadlo to stejně. Jsou hluší a slepí, jde jim jenom o ty jejich koryta a pupky. Nechal bych celý ten slavný parlament rozpustit a udělal bych nový s pořádnýma lidma. Nedá se na to dívat.

Billi – Ž***bolševici. Rozpustit vládu a utvořit novou N. S.

Marvin – Jsou to Ž***, Ž***, Ž***!

 1. Plány do budoucna…

Broskva – Zkvalitnit naši muziku a mít hodně fanoušků u skins a aby to vyšlo s tou novou stranou NSS-ČM. Chceme udělat nějaké akce pro kluky a doufám, že nám vyjde jedna velká akce kterou chystáme se skins ze Slovenska.

Billi – hrát pro všechny dobrou muziku, více akcí a aby to vyšlo s naší nově zakládající stranou NSS-ČM.

Marvin – Dělat pro vás dobrou muziku a hodně akcí.

 1. Vaše největší přání?

Broskva – aby se splnilo to, po čem všichni toužíme a o čem zpíváme. Najít konečně svou drahou polovičku, která dovede všechno pochopit a vychovat děti tak, jak jsem já.

Billi – Evropa only For White, pivo za 3.50 a vychovat svého syna, který už je na cestě, ve stejném přesvědčení jako jsme my.

Marvin – Bílou Evropu a abych se stal milionářem, abych mohl podpořit Skinheads. 

 1. Co chcete říct na závěr?

Broskva – Only for White. Negers beware!!! Race and Nation, Blood and Honour a ať je hodně piva, koly a rumu – ROPA.

Billi – White Power – vítězství, málo trestních řízení, 88,*** H***

Marvin – Slovenská Liga a Legie Nenávisti = Only For White!!!“

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *