Rok 1990 – Skinheads a média

Porevoluční doba v tehdejším Československu sebou přinesla spoustu změn. Na jedné straně to byla možnost otevřeně vycestovat, svobodné volby. Na straně druhé sílící underground a také štěpení subkultur. Společný nepřítel padl a tak nezbývalo, než si najít svou cestu.

Cílem tohoto článku není vytvářet závěry a soudit onu dobu. Pouze Vám jí přiblížit, jak se tenkrát žilo…

Mladý svět – Těžký boty až nahoru zavázaný

V roce 1990 se v Mladém světě (někde mylně uváděn Reflex), objevil článek pod názvem „Těžký boty až nahoru zavázaný“. Tento článek byl amatérsky zpracovaný a v dnešní době působí spíše úsměvně. Jak to vlastně bylo s JUDr. Franzem? Měl rád, když se asiatům přelámou žebra? :)

tezky_boty_01

Vlasta – Můj Punk mi nerozumí

V témže roce (1990) vyšel článek ve Vlastě, který měl popisovat neklidnou mládež, která začala plnit ulice. Vlasta byl ženský časopis s dlouhou historií. Zakladatelkou byla Milada Horáková, která Vlastu uvedla na trh v roce 1947. Tento časopis se často „staral a nastavoval“ myšlení tehdejších žen. Jinými slovy, co bylo ve Vlastě, byla pravda a nic než pravda. Tento článek popisuje statečnou ženu, která se rozhodla rozkrýt tajemství tehdejší módní vlny punku a skinheads. Opět se jedná o zajímavý pohled do historie, který se dnes může zdát spíše úsměvnou vzpomínkou.

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *