Warlord

StiggerV roce 1995 vznikla ve Velké Británii kapela, která byla slavná zejména historií samotných členů. Zrod skupiny je úzce spojen s tím, že smrt Iana Stuarta znamenala konec Skrewdriveru. Skrewdriver byl Ian Stuart a Ian Stuart byl Skrewdriver. Nebylo možné, aby kapela dál pokračovala, protože srdce a duch kapely byl Ian. Tak se Steve „Stigger“ Calladine rozhodl, že založí novou skupinu, která ponese stejný název jako album od Skrewdriveru: „Warlord“. Kapela se od svého začátku snažila pokračovat v hudebním žánru, který byl Stiggerovi blízký a ve stylu, kterým by se s největší pravděpodobností ubíral i samotný Skrewdriver. Jako hlavní kytarista se totiž hodně podepsal jak na stylu tak i melodii, kterou Skrewdriver v posledních letech hrál. Stigger nikdy netvrdil, že Warlord je nástupcem Skrewdriveru, nicméně pokud by po hudební stránce někdo takový měl být, Warlord by byl kandidát číslo jedna.

22-mushyJejich první album, které neslo název „An Old And Angry God Awakes“. Vyšlo v roce 1996 a světlo světa spatřilo díky finanční podpoře Blood & Honour s pomocí ISD Records. Album se dočkalo i několik reedicí a to v roce 1999 pomocí německé společnosti Hate Society Records a v roce 2004 díky britské Brotherhood Records. První sestava obsahovala dva členy Skrewdriveru. Tím nebyl nikdo jiný než samotný Stigger – kytara a zpěv a Mushy – bicí a zpěv. Mushy byl bubeník Skrewdriveru, který nahrál bicí pro poslední album Skrewdriveru: „Hail Victory“. Dalšími členy byli: Graham – basa, zadní vokály a Randy Cowpoke, který se podílel na několika pomocných vokálech. Podle zdrojů měl být původním basákem Sisco, ale oficiálne jím je zapsaný právě Graham. Album obsahovalo 11 písní a všechny se nesly v duchu britského rocku.

V roce 1998 dochází k vydání jejich druhého alba: „Theatre of War“. Album vyšlo díky německému labelu Movement Records. Celé toto dílo bylo věnováno památce Stinka, který byl znám svým působením v kapelách jako English Rose či Celtic Warrior. Z původní sestavy zůstává Stigger – kytara, zpěv, klávesy a Mushy – bicí. Grasham, který na prvním albu působil jako basista se zhostil rytmické kytary a basu si vzal na starosti Gary.

23-stiggerKapela zaznamenala velký úspěch a díky zkušenostem a talentu samotného frontmana Stiggera se stali skupinou, která si své místo v síni slávy RAC jistě zaslouží. Kromě samotného Warlordu se Stigger také často objevoval jako akustický kytarista, který díky mistrně zvládnuté hře na kytaru a výbornému hlasu mohl vystupovat jako sólový hráč. Jako akustický muzikant také navštívil Českou republiku, kde proběhl úspěšný koncert. Jeho vynikající hra na kytaru a přátelský duch, který byl při jeho vystoupení patrný, znamenal jistý úspěch.

Dlouhou dobu nebylo o Warlordu slyšet. Důvodem byl fakt, že Stigger měl mnoho práce s jinými projekty, politikou a prací. Navíc cítil, že album musí být dobře připravené. Jak sám uvedl: „Je to moje chyba, že mezi druhým a třetím albem byla tak dlouhá odmlka. Jsem příliš posedlý kontrolou.“ Další album proto vychází až v roce 2006. Album nese název „The Last Command“ a bylo vydáno známou italskou společností Tuono Records. Jelikož se Stigger stal čestným členem Veneto Fronte Skinheads, tak jeho spojení s italskou scénou bylo pro toto album více než dobrým poděkováním.

Ze samotného výsledku byl Stigger dost zklamaný, protože nahrávání proběhlo tak, že člověk, který se měl postarat o mastering měl příliš mnoho práce s jinými věcmi a do jeho nahrávky nedal dostatečně velkou míru snahy. Jak sám později uvedl, tak v Anglii nejsou lidé, kteří by něco takového dělali se skutečnou láskou k hudbě. Celé se točí pouze kolem peněz. Proto se rozhodl, že jeho pozdější projekty budou nahrávány jinde.

StiggerV roce 2010 vychází zatím poslední album s názvem „Ascension“. Vydáno bylo pomocí německého labelu PC Records. V limitované edici v počtu 333 kusů také vychází u německé SFH Records. Podle slov Stiggera bylo toto album radost tvořit. Všechny písně pro toto album napsal během 18 měsíců a již opustil svou touhu po dokonalosti. Jak sám uvedl: „Zjistil jsem, že napsat hudbu je snadné, ale hodně času mi zabralo otextování písní“. Album bylo nahráno díky ukrajinsko-ruským přátelům, se kterými se Stigger pustil do společných projektů a stal se častým návštěvníkem a účinkujícím na jejich koncertech. Album obsahuje 11 písní a hudební styl je pro Stiggera typický. Hard rock s prvky heavy metalu, který je navíc posilněn jeho výbornými vokály. Zvuk na albu je vytvořen ukrajinským přítelem, kterého Stigger zvolil poté, co se mu tolik zalíbil zvuk ukrajinské kapely Sokyra Peruna, kterou namixoval ten samý člověk.

Kapela a zejména Stigger jistě neřekl své poslední slovo. Podle jeho vyjádření plánuje nové album, u kterého prozradil i název: „Home“. Doufejme, že k tomu skutečně dojde a kapela, která svou kvalitou předčí mnohé mainstreamové skupiny, bude pokračovat dál…

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *