English Rose

A-78380-1381443834-7102Kapela vznikla v Coalville (Leicestershire) v roce 1987. Původní název byl White Aggression, ale pár měsíců před jejich prvním vystoupením si změnili jméno na English Rose. Zjistili totiž, že s podobným názvem již existuje švédská kapela Vit Aggression. Původní sestava byla: Jonesy – zpěv, Mick – kytara, Dean Porter – kytara, Spen – basa a Blackey – bicí. Jonesy a Spen spolu hráli v Oi! kapele British Born. Porter v kapele dlouho nevydržel. Tato sestava nahrála osmistopé demo, které bylo prodáváno v rámci scény a bylo zasláno několika nahrávacím společnostem. Label, který ukázal největší zájem byl Rebelles Europeens a během několika dopisů a telefonátů byla uzavřena dohoda o nahrávce. Prvním vydáním byl sing s názvem „Proud Nationalist Warrirors“, který byl vydán v roce 1989. Následující nahrávka byla pořízena také pro Rebelles Europeens a obsahovala čtyři písně. V roce 1992 byly vydány písně „Warriors of The Rose“ a „Stop The Invasion“ na kompilaci „Last Chance“. Zbylé dvě skladby „We’re Back“ a „Justice-There’s No Justice“ byly určeny pro druhé vydání kompilace, ke které ovšem již nikdy nedošlo. V té době opustil kapelu Mick a proto byl nalezen nový kytarista Guiness. Odehrál s nimi několik koncertů a podílel se na novém albu „Never Be Silenced“. Nicméně poté došlo k incidentu s gangem přistěhovalců a Guiness ochutnal kouzlo vězení. A-78380-1345374758-2143Album bylo proto dokončeno původním kytaristou Mickem a vydáno bylo v roce 1992 Rebelles Europeens.

Poté byla na chvíli kapela mimo hru, až do doby, kdy se objevil ex-punker Steve. Proběhlo několik zkoušek a výsledkem bylo nové CD s názvem „The Flame Still Burns“ vydané německým labelem Skull Records. Nakonec Steve opustil kapelu a byl nahrazen Martinem Crossem. S ním šli do studia a nahráli čtyři nové skladby. První dvě „You Know Our Name“ a „Voice of the Right“. Zbylé dvě „Choose You Sidde“ a „White and Proud“ byly vydány na singlu od francouzského labelu BoHa Records. Kapela opět měnila kytaristu. Odešel Martin Cross a v roce 1995 byl nahrazen Dirkem (ex-Close Shave). V této sestavě šli do studia nahrát šest nových skladeb pro různé labely. První dva songy byly „Feel Our Power – Feel Our Force“ a „Our Nation“, které byly vydány polským labelem Thor Records. Nasledující dva songy „One Mission“ a „By Any Means“ byl vydány Nordland Records. Poslední dvé písně byly sice nahrány, ale nikdy nebyly vydány. Tyto písně byly „Cheers, Thanks and All The Best“ a cover od Skrewdriver „Blood and Honour“.

A-78380-1345375723-5724Na počátku devadesátých let odcestovali společně s kapelou Squadron na koncert do Německa, ale asi hodinu po přistáni byli na dálnici zastaveni policií. Mysleli si, že je to jen rutinní kontrola, ale byli donuceni odstavit dodávku na kraji silnice. Drženi byli několik hodin, takže dokud nebyli propuštěni, koncert nemohl proběhnout.

Kapela koncem roku 1995 pokračovala nezávisle a v roce 1996 prošla změnou v sestavě. V tuto dobu se Spen rozhodl opustit kapelu a svůj čas věnovat své ženě a dětem. Měli dostatek studiového materiálu, ale přesto oslovili Brada z kapely Squadron, který vzal basu. S ním nahráli tři skladby pro kompilaci „Justice“ vydanou franzouzským labelem BoHa Records. Výtěžek z prodeje této kompilace putoval na vězně. Tři písně, kterými přispěli byly „We’ll Overcome“, původně nahrané franzouzskou kapelou Legion 88, „Blood, Honour, Pride and Faith“ a „Segregation“.

Kapela byla opět v plné sestavě. K English Rose se připojil na basu Stinko z Celtic Warrior. Původně měl hrát na částečný úvazek, jenže nakonec, když kapela byla opět na vrcholu a hrála živé vystoupení po Británii a Evropě, hrál naplno. Kapela se rozhodla, že je čas na nahrání celého CD. Výsledkem bylo „Dreams of Freedom“. Bohužel cítili zklamání ze studia a ze zvuku. Chtěli se vrátit a remixovat písně, ale studio už mělo nahrávky namástrované. Tato sestava se v lednu 1997 vydala do Německa na soukromou oslavu narozenin, kde odehráli živé vystoupení, které bylo pravděpodobně to nejlepší, co kdy zahráli. Tento set byl nahrán a o rok později, po odstranění některých „politicky nekorektních“ písní, vydán pomocí Movement Records jako „Live in Deutschland ’97“. V tuto dobu umírá Stinko na rakovinu.

061208 21Koncert v Německu, který byl pojat jako památka na Stinka byl ukončen policií. Policisté na sál zaútočili v půlce jejich vystoupení, což na místě zapříčinilo vzpouru a velké nepokoje. Kapela se v roce 1996 oficiálně připojila k Blood & Honour a vytvořili svoji vlastní nahrávací společnost se stejným jménem. Druhým kytaristou se stal Graham kapely Avalon. Vzhledem k odchodu Chrise Telforda se z Grahama stal baskytarista. Jejich finální sestava byla: Jonesy – zpěv, Tom (bývalý kytarista Whitelaw) – kytara, Graham – basa a Blakey – bicí. V jednu chvíli byl členem kapely i Sisco.

Od roku 2003 se z English Rose stal oficiálně studiový projekt. V květnu 2005 Jonesy reformoval English Rose s maďarskou doprovodnou kapelou a odehrál koncert ve Flandrech.

Kapely ve kterých hráli či hrají členové English Rose byly například: Tattoed Mother Fuckers, Distrubed Mother Fuckers, Bulldog Breed (s členy kapely Squadron) či Spearhead (s kapelou Avalon).

V roce 2007 kapela nahrála studiové album s názvem „A tribute to the memory of Ian Stuart and the music of Skrewdriver“. Album obsahuje pouze covery od kapely Skrewdriver. V té době také Jonesy postupně pozastavuje činnost kapely a naplno se věnuje svému projektu Tattoed Mother Fuckers, který ze svých textů vynechává politiku a vzdává hold skinheadskému hnutí.

R-2476154-1329144172

Diskografie

Official Productions

1989 – Demo – own production – MC
1989 – Proud Nationalist Warriors – Rebelles Européens – RE 45 14 89 – 7″ single

1992 – Never Be Silenced – Rebelles Européens – RE 33 38 92 – LP

1994 – The flame still burns – Skull Records – SKR024

1995 – Choose your side – Boha Records – Single

1996 – We’ll never be silenced…when the flame still burns – English Rose Produktions – CD

1997 – You know our name – own production – CD

1998 – Dreams of freedom – E.A. Productions – CD
1998 – Live in Deutschland ’97 – Movement Records – CD

1998 – The flame still burns – Skull Records – SKRCD 119 – Germany – CD

2000 – Dreams of freedom – ??? – LP

2007 – A Tribute to Ian Stuart & Skrewdriver – Loyalty Records – CD
2007 – The white album / Punk as fuck – Rampage Productions – CD

2008 – The white Album – Oi! Ain’t red Records (Adler Versand) – LP

2010 – One mission – Midgård Records – EP

Live Albums and Bootlegs

2003 – Dreams of freedom – Micetrap Records – CD

2005 – Live in Deutschland ’97 – Micetrap Records – CD

2005 – B & H Stinko Memorial Live – ????? – CD

2006 – We’ll never be silenced…when the flame still burns – Micetrap Records – CD

Split

2005 – English Rose & Vérszerzödés – United forces – ??? – CD

2006 – English Rose & Kill Baby, Kill! – Good Night Left Side – G.N.L.S. Records – CD

Samplers

A.C.A.B. in Hungary (14. Hail the new dawn)
A Mighty Lion Roars (23. Hail!, 24. Proud to be Skinhead)
A Tribute to Ken & Brutal Attack (01. Put your hands in my hands)
Blood & Honour – Britain awake! (06. We’ll overcome, 07. You know our name)
Blood & Honour – Vol. 1 (05. Voice of the right, 15. You know our name)
Blood & Honour Vlaanderen – Memory of Ian Stuart (11. RAC, 12. Alive and kicking, 13. You know our name)
Erdélyért (13. You know our Name (VK, Live in Hungary))
Final Attack – Vol. 1 (17. Feel our Pride)
Harte Zeiten, Harte Pflichten – Vol. VI (03. Make them pay)
Justice – A P.O.W. Support compilation (11. We will over come, 12. Blood, Honour, Pride, Faith, 13. Segregation)
Keep it white – Vol. I (10. Feel our power – Feel our force, 11. Our nation)
Last Chance… (06. Warriors of the rose, 12. Stop the invasion)
Rising from the Ashes (15. Police Aggression, 16. Never Be Silenced, 17. S.H.A.R.P., 18. Blood & Honour)
Street Soldiers / Soldados de Rua (06. A.W.B., 16. Rock against Comunism)
This is War (06. Hail)
Tribute to Legion 88 (19. Vaincre)
Tribute to Strikeforce (09. Hail, 23. Proud To Be A Skinhead)
United Skins – For freedom of speech (CD1: 05. Judgement day)
Voice of Britain – Vol. 2 (07. Fuck The USA, 08. Showdown)
White Pride World Wide – Vol. 3 (16. One Mission…, 17. By Any Means)
White Power Skins – Vol. 2 (09. Never change me)
White Power Skins – Vol. 3 (02. ???)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *